Choreofactory – naša veľká tanečná rodina

Choreofactory – naša veľká tanečná rodina.

Za posledné roky máme za sebou mnohé úspechy na Slovensku i v zahraničí. Okrem kurzov tanca organizujeme tanečné workshopy, letné tábory, tanečné show a tešíme sa zo Slovenskeho rekordu za najviac osôb tancujúcich jednu choreografiu z augusta 2019.

Okrem Novej Dubnice máme ďalšie 3 tanečné pobočky v mestách Trenčín, Púchov a  Nové Mesto nad Váhom. Táto pobočka bola  otvorená ako posledná 1. marca 2020. Rekonštruovali sme ju svojpomocne až tri mesiace a na zápis sa prišlo zapísať viac ako 170 detí. Nachádza sa na hlavnom námestí, máme v nej dve tanečné sály a jej plocha je až 480 m2.

Tento rok bol iný ako ostatné, začali sme trénovať po prestávke spôsobenej opatreniami až v máji a o mesiac neskôr sa deti vybrali na prázdniny. Výhodou boli naše tábory s názvom  Cesta tanečníka, ktoré sme mohli organizovať celé leto vo všetkých našich pobočkách. Začali sme opäť v septembri, no na základe zhoršujúcej sa situácie sme nemohli chodiť po základných školách s našimi tanečnými vystúpeniami, ktoré sme mali pre deti pripravené.  Dlhú dobu sme sa nemohli realizovať na 100% ako sme boli zvyknutí, no snažíme sa pozerať vpred  a dúfame, že čoskoro bude všetko ako predtým. Na jednej strane sme my a na strane druhej sú rodičia našich detí, ktorí nás podporujú a deti s radosťou vodia na tréningy. Súčasťou fungovania tanečnej školy sú aj vysoké náklady, ktoré vo všetkých našich pobočkách musíme financovať z vlastných prostriedkov aj v čase, keď musí byť škola zatvorená. Naši tréneri hrajú veľkú úlohu a som rád, že pri nás zotrvali, nakoľko je tanec ich živobytie. Skúšali sme aj online tréningy, no deti milujú trénovať v kolektíve a doma pri počítači strácajú motiváciu a záujem.

Je koniec roka a museli sme opäť predčasne ukončiť hodiny, no tešíme sa, že sme stihli  s deťmi natočiť koncoročné vianočné choreografie, rozdať balíčky od Mikuláša a užiť si posledné hodiny tanca. Jediné, čo sme nestihli, je naša každoročná vianočná show, ktorú sme museli odložiť na inokedy. Možno bude veľkonočná 🙂

Momentálne je ťažké niečo plánovať aj týždeň vopred, ale hneď začiatkom roka by sme chceli začať s workshopmi a s tréningami. Ako som spomínal, v pláne je tanečná show na námestí, tanečné súťaže v rámci Slovenska a v hre je aj tanečný festival v spolupráci s mestom Nová Dubnica. Cez letné prázdniny budú opäť denné tábory a tento rok bude novinkou aj pobytový tanečný tábor.

Chcem týmto poďakovať všetkým deťom a ich  rodičom a hlavne našim trénerom Silvestrovi Chorvátovi, Miške Koštialovej, Miške Mastešovej a Viktórii Kalafútovej.

Za poskytnutie dotácie na nákup športového vybavenia ďakujeme mestu Nová Dubnica.

Veríme, že sa čoskoro budeme môcť opäť realizovať a pozdravujeme všetkých našich  tanečníkov.

Mário Luljak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *