Matt Steffanina tour 2019

choreofactory VLOG 1 Matt Steffanina tour 2019

V dňoch od 10.10- 13.10.2019 sme boli na výlete, ktorý ako inak, musel byť spojený s tým, čo všetci milujeme a tým je tanec. Čakali nás dva dni nadupaných workshopov od jedného svetového tanečníka a choreografa Matta Stefaninu.       

Naša prvá zástavka, kde nás v piatok čakal prvý workshop bola krajina Nemecko- Kolín nad Rýnom. Táto hodina bola určená pre začiatočníkov. Boli sme plní nadšenia a očakávania ako to všetko bude prebiehať, aká choreografia nás čaká, koľko tam bude ľudí no a samozrejme aj to, ako Matt Stefanina vyzerá a či naozaj je aj taký dobrý, ako na tých videách. Áno, je ešte lepší ako na videách. Sála bola plná ľudí, ktorí taktiež boli plní očakávania a chceli tancovať. Hodina prešla neskutočne rýchlo a my sme si to užili na maximum, ale makačka to bola riadna, aj keď to bolo pre začiatočníkov. Všetci, si to tam užívali. V tú chvíľu sme boli ako taká veľká rodina. Stretli sme sa s Mattom a povedali mu, že zajtra sa vidíme opäť na jeho hodine, ktorá bola už v inom štáte a tým bolo Holandsko. Po tejto informácii sa Matt naozaj začudoval, ale bolo vidieť, že je z toho nadšený…Ale nie tak, ako my.

Nuž teda my sme sa po dobrom jedle v Nemecku posunuli ďalej, do Holandska. Je to krásna krajina, plná ľudí a zvierat. Hodina Matta nás čakala až poobede, tak sme sa doobeda rozhodli, že nebudeme ako všetci ostatní a nepôjdeme do mesta na nákupy alebo pozrieť nejaké pamiatky…my sme išli do Jump Arény. Boli sme zvedaví, či je to iné ako u nás. Rozdiely by ste tam určite našli. Vyskákaní sme spokojne išli na ďalšiu tanečnú hodinu, z ktorej sa nakoniec stali dve tanečné hodiny.

Chceli sme si ešte raz prejsť hodinou pre začiatočníkov, no a potom sme hneď prešli na hodinu pre pokročilých. Tam sme sa ešte viac zapotili, pretože to už naozaj nebolo jednoduché. Makali sme poctivo a naozaj sa to vyplatilo. Matt Stefanina si nás vybral do skupiny kde nás bolo asi desať aby sme to ešte raz zatancovali. Vybral si nás z pomedzi tristo tancujúcich ľudí…pre nás je to veľký úspech.

Opäť sme sa po hodine stretli s Mattom, ktorý nás pochválil. Dali sme mu našu novú mikinu a povedali sme mu o nás, o škole a o našom štáte Slovensko, že aj tu sú ľudia, ktorí si s ním chcú zatancovať. Musíme priznať, že naozaj to bol silný zážitok, na ktorý nezabudneme…tú 13- hodinovú cestu domov si odmyslíme J Dole máte videá z workshopov. Určite si ich pozrite. Aspoň takto vám dáme trošku „Ameriky“.